Mələkxanım Eyubova Mirkamilin səhhətindən danışdı
"Qardaşı dedi ki, bibi, Mirkamil gəlmək istəyir. Sevindim… Amma güvənmirəm, bir daha əmin olum sonra". Axşam.az xəbər verir ki, bu sözləri Xalq artisti Mələkxanım Eyubova "Evdəkilərə salam" verilişində deyib. Müğənni qardaşı oğlu, ifaçı Mirkamil Kamilovdan danışıb:. "Mirkamili
Bu şəxslərin təhsilhaqqını dövlət ödəyəcək
İşğaldan azad olunmuş ərazilərdə ödənişli əsaslarla təhsil alan şəxslərlə bağlı qanunvericiliyə dəyişiklik olunur. xəbər verir ki, bu, Milli Məclisin bu gün keçirilən iclasında müzakirəyə çıxarılan "Təhsil haqqında" və "Peşə təhsili haqqında" qanunlarında dəyişiklik edilməsi barəd
Həccə gedənlərə ŞAD XƏBƏR
Həcc ziyarətinə getmək üçün sənəd qəbulunun müddəti aprelin ortalarına kimi uzadılıb. xəbər verir ki, bunu APA-nın sorğusuna cavab olaraq Həcc elektron sisteminin rəhbəri Vüsal Cahangiri deyib. Qeyd edək ki, bir nəfər üçün ziyarət paketinin qiyməti 5950 ABŞ dolları təşkil edir. Ziyarət vahid formad
Aprelin ilk günü Azərbaycanda 27 dərəcə isti olacaq
Mövqelərimiz yenidən atəşə tutuldu (RƏSMİ)
Martın 31-i saat 17:00-dan aprelin 1-i saat 04:45-dək Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri Basarkeçər və Gorus rayonlarının Zərkənd, Zod, Aşağı Şorca, Yuxarı Şorca, İstisu, Xanazax və Xəznəvar yaşayış məntəqələri istiqamətlərində yerləşən mövqelərindən Azərbaycan Ordusunun mövqelərini atıcı silahlarda
Qərbi Azərbaycan İcması (QAİ) 31 Mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü ilə bağlı bəyanat yayıb. xəbər verir ki, bəyanatda Ermənistan tərəfindən törədilmiş total etnik təmizləmə və insanlıq əleyhinə cinayətlərdən əziyyət çəkmiş Qərbi azərbaycanlıların bu günü dərin kədərlə anıldığı deyilir. "1918-c
Bakı-Sumqayıt qatarının sərnişinlərinin NƏZƏRİNƏ - Sabahdan qrafik dəyişir
Sabahdan "Azərbaycan Dəmir Yolları" (ADY) QSC sərnişin sıxlığının qismən tənzimlənməsi məqsədilə Abşeron dairəvi dəmiryol marşrutu üzrə qatarlar yeni qrafiklə hərəkət edəcəklər. bu barədə ADY-nin yaydığı məlumata istinadən xəbər verir ki, yeni hərəkət cədvəlinə əsasən, Bakı-Pirşağı-Sumqayı