Aprelin ilk günü Azərbaycanda 27 dərəcə isti olacaq
Azərbaycan ərazisində aprelin 1-nə gözlənilən hava şəraiti haqqında proqnoz açıqlanıb. xəbər verir ki, bu barədə Milli Hidrometeorologiya Xidməti məlumat yayıb. Bildirilib ki, Bakıda və Abşeron yarımadasında aprelin 1-də hava şəraitinin dəyişkən buludlu olacağı, əsasən, yağmursuz keçəcəyi gözlənilir
AZAL təyyarəsində qəza anında nələr yaşandı? - "Son uçuş" sənədli filmi
Baku TV "J2-8243: "Son uçuş" adlı sənədli film hazırlayıb. Filmdə 25 dekabr 2024-cü il tarixində "J2-8243" nömrəli Bakı-Qroznı reysini həyata keçirən təyyarənin Aktauda qəzaya uğraması nəticəsində həlak olanların, sağ qalanların və onlara yardım edənlərin hekayəsindən bəhs olunub
Mövqelərimiz yenidən atəşə tutuldu (RƏSMİ)
Martın 31-i saat 17:00-dan aprelin 1-i saat 04:45-dək Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri Basarkeçər və Gorus rayonlarının Zərkənd, Zod, Aşağı Şorca, Yuxarı Şorca, İstisu, Xanazax və Xəznəvar yaşayış məntəqələri istiqamətlərində yerləşən mövqelərindən Azərbaycan Ordusunun mövqelərini atıcı silahlarda
Qərbi Azərbaycan İcması Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü ilə bağlı bəyanat yayıb
Qərbi Azərbaycan İcması (QAİ) 31 Mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü ilə bağlı bəyanat yayıb. xəbər verir ki, bəyanatda Ermənistan tərəfindən törədilmiş total etnik təmizləmə və insanlıq əleyhinə cinayətlərdən əziyyət çəkmiş Qərbi azərbaycanlıların bu günü dərin kədərlə anıldığı deyilir. "1918-c
Bakı-Sumqayıt qatarının sərnişinlərinin NƏZƏRİNƏ - Sabahdan qrafik dəyişir
Sabahdan "Azərbaycan Dəmir Yolları" (ADY) QSC sərnişin sıxlığının qismən tənzimlənməsi məqsədilə Abşeron dairəvi dəmiryol marşrutu üzrə qatarlar yeni qrafiklə hərəkət edəcəklər. bu barədə ADY-nin yaydığı məlumata istinadən xəbər verir ki, yeni hərəkət cədvəlinə əsasən, Bakı-Pirşağı-Sumqayı