Əməkdar artistə yüksək rütbə verildi
Əməkdar artist Zaur Əmiraslanovun hərbi rütbəsi artırılıb. -a istinadən xəbər verir ki, müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənovun sərəncamı ilə Daxili Qoşunların solisti olan 44 yaşlı tanınmış müğənniyə mayor hərbi rütbəsi verilib. Qeyd edək ki, Z.Əmiraslanov 2012-ci ildə "Əməkdar artist"
Bakıda minlərlə taksi sürücüsü tətil elan edəcək
"Aprelin 2-dən Bakı şəhərində fəaliyyət göstərən minlərlə taksi sürücüsü tətil elan edəcək". xəbər verir ki, bunu -a açıqlamasında Taksi Sürücüləri Birliyinin rəhbəri Elşad Eldarov deyib. Onun sözlərinə görə, tələbləri yerinə yetirilməsə, etiraz tətillərini davam etdirəcəklər. Tələblərə gəlincə
Apreldə hava necə olacaq?
Aprel ayında havanın orta aylıq temperaturunun əsasən iqlim normasına yaxın, bəzi yerlərdə isə 1-2 dərəcə yüksək olacağı gözlənilir. Bu barədə -a Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən məlumat verilib. Bildirilib ki, aprel ayı ilin soyuq dövrünün sonu, isti dövrünün başlandığı ay kimi xarakterizə olunur
Sabahdan iş günləri başlayır
Sabahdan Azərbaycanda 12 günlük bayram tətili başa çatır. xəbər verir ki, ölkəmizdə martın 20-dən aprelin 1-dək qeyri-iş günləri idi. Baş nazir Əli Əsədovun Qərarına əsasən, 2025-ci il 27 və 28 mart iş günləri ilə müvafiq olaraq 10 mart və 1 aprel istirahət günlərinin yerləri dəyişdirilib. Qeyd edə
Mehriban Əliyeva 31 Mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü münasibətilə paylaşım edib
Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva sosial media hesabında 31 Mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü münasibətilə paylaşım edib. xəbər verir ki, paylaşımda qeyd olunub:. "Soyqırımı qurbanlarının nurlu xatirəsini ehtiramla yad edirəm. Allah bütün şəhidlərimizə rəhmə
"31 Mart soyqrımı təkcə Azərbaycan tarixində deyil, bəşər tarixində ən qanlı faciələrindən biridir" - DEPUTAT
Ermənilərin Azərbaycan xalqına qarşı həyata keçirdiyi kütləvi qırğınlar, soyqırımlar və etnik təmizləmələr onların dərin nifrətinin, amansız düşmənçiliyinin, vandallığının və məqsədli məhvetmə siyasətinin bariz nümunəsidir. Türklərə qarşı düşmənçiliyi milli ideologiyaya çevirən ermənilər, tarix boy
Alyona Əliyeva Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü münasibətilə paylaşım edib
Prezident İlham Əliyevin gəlini Alyona Əliyeva sosial media hesabında 31 Mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü münasibətilə paylaşım edib. paylaşımı təqdim edir: [hh4-unikal]
"31 mart hadisələri, Azərbaycanın milli yaddaşında silinməz izlər buraxmışdır" - DEPUTAT
1918-ci ilin mart-aprel aylarında Azərbaycan xalqına qarşı baş verən etnik təmizləmə və kütləvi qırğınların bir hissəsidir. Bu soyqırımının məqsədi, Azərbaycanın müxtəlif bölgələrində etnik Azərbaycan əhalisinin məhv edilməsi və ya deportasiya edilməsi idi. Bu hadisə, ümumilikdə Cənubi Qafqazda baş verə
"31 Mart Soyqırımı həmçinin Azərbaycanın müstəqillik və milli azadlıq mübarizəsinin bir parçasıdır" - DEPUTAT
31 mart Dünya Azərbaycanlılarının Soyqırımı Günü Azərbaycanın tarixində önəmli bir gündür. Bu gün 1918-ci ildə Bakıda və digər regionlarımızda erməni silahlı qüvvələri tərəfindən azərbaycanlılara qarşı törədilən kütləvi qətllərin, təcavüzlərin və zülmlərin yad edilməsi kimi qeyd edilir. Bu soyqırım bi