Əməkdar artistə yüksək rütbə verildi
Əməkdar artist Zaur Əmiraslanovun hərbi rütbəsi artırılıb. -a istinadən xəbər verir ki, müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənovun sərəncamı ilə Daxili Qoşunların solisti olan 44 yaşlı tanınmış müğənniyə mayor hərbi rütbəsi verilib. Qeyd edək ki, Z.Əmiraslanov 2012-ci ildə "Əməkdar artist"
"Aprelin 2-dən Bakı şəhərində fəaliyyət göstərən minlərlə taksi sürücüsü tətil elan edəcək". xəbər verir ki, bunu -a açıqlamasında Taksi Sürücüləri Birliyinin rəhbəri Elşad Eldarov deyib. Onun sözlərinə görə, tələbləri yerinə yetirilməsə, etiraz tətillərini davam etdirəcəklər. Tələblərə gəlincə
Sabahdan iş günləri başlayır
Sabahdan Azərbaycanda 12 günlük bayram tətili başa çatır. xəbər verir ki, ölkəmizdə martın 20-dən aprelin 1-dək qeyri-iş günləri idi. Baş nazir Əli Əsədovun Qərarına əsasən, 2025-ci il 27 və 28 mart iş günləri ilə müvafiq olaraq 10 mart və 1 aprel istirahət günlərinin yerləri dəyişdirilib. Qeyd edə
Mehriban Əliyeva 31 Mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü münasibətilə paylaşım edib
Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva sosial media hesabında 31 Mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü münasibətilə paylaşım edib. xəbər verir ki, paylaşımda qeyd olunub:. "Soyqırımı qurbanlarının nurlu xatirəsini ehtiramla yad edirəm. Allah bütün şəhidlərimizə rəhmə
Alyona Əliyeva Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü münasibətilə paylaşım edib
Prezident İlham Əliyevin gəlini Alyona Əliyeva sosial media hesabında 31 Mart - Azərbaycanlıların Soyqırımı Günü münasibətilə paylaşım edib. paylaşımı təqdim edir: [hh4-unikal]
1918-ci ilin mart-aprel aylarında Azərbaycan xalqına qarşı baş verən etnik təmizləmə və kütləvi qırğınların bir hissəsidir. Bu soyqırımının məqsədi, Azərbaycanın müxtəlif bölgələrində etnik Azərbaycan əhalisinin məhv edilməsi və ya deportasiya edilməsi idi. Bu hadisə, ümumilikdə Cənubi Qafqazda baş verə
"31 Mart Soyqırımı həmçinin Azərbaycanın müstəqillik və milli azadlıq mübarizəsinin bir parçasıdır" - DEPUTAT
31 mart Dünya Azərbaycanlılarının Soyqırımı Günü Azərbaycanın tarixində önəmli bir gündür. Bu gün 1918-ci ildə Bakıda və digər regionlarımızda erməni silahlı qüvvələri tərəfindən azərbaycanlılara qarşı törədilən kütləvi qətllərin, təcavüzlərin və zülmlərin yad edilməsi kimi qeyd edilir. Bu soyqırım bi