Pomidoru atan satıcıya milyonlarla cərimə kəsildi - VİDEO
Ticarət nazirinin müavini Mahmut Gürcan sosial media hesabında paylaşım edərək Z.R. adlı market satıcısının pomidoru xalqa daha sərfəli qiymətə satmaq əvəzinə zibil qutusuna atdığı görülməsi ilə bağlı Çorum İl Ticarət Müdirliyi tərəfindən araşdırma və tədbir görüldüyü açıqlanıb. türk mediyasına istinadə
1 aprelMüəllimlərə "hinduşkabaş" deyən direktor işdən çıxarıldı
Bakı şəhəri 301 nömrəli tam orta məktəbin direktorunun müəllimlərə qarşı uyğunsuz davranışı ilə bağlı aşkara çıxarılan faktlar üzrə araşdırmalar aparılıb. Bu barədə -a Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil üzrə Dövlət Agentliyindən (MÜTDA) məlumat verilib. "Araşdırma nəticəsində fəaliyyətində yol verdiy
1 aprelBu gündən Azərbaycanda bu qadağa qüvvəyə minir
Balıq və digər su bioresurslarının kürüləmə dövrü ilə əlaqədar Kür çayında, Sarısu gölündə, Mingəçevir, Şəmkir, Araz, Yenikənd su anbarlarında 1 aprel 2025-ci il tarixindən sənaye balıq ovuna moratorium qüvvəyə minir. Bu barədə -a Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyindən məlumat verilib. Bioloji Müxtəlifliyi
1 aprel12 günlük bayram tətili başa çatdı
Azərbaycanda Novruz və Ramazan bayramları ilə əlaqədar 12 günlük tətil başa çatıb. xatırladır ki, ölkə ərazisində 20-31 mart tarixlərində qeyri-iş günləri idi. Nazirlər Kabinetinin qərarına əsasən iş və istirahət günlərinin ardıcıllığını təmin etmək məqsədilə 2025-ci il 27 və 28 mart iş günləri ilə müvafi
1 aprelElçibəyin əkiz nəvələrinin adları açıqlandı
Mərhum eks-prezident Əbülfəz Elçibəyin əkiz nəvələrinin adları məlum olub. -ın məlumatına görə, oğlana Ərtuqay, qıza isə Aynaz adı qoyulub. Ailənin yaxını Çingiz Özgür bildirib ki, hər şey qaydasındadır. "Min şükür, hər şey qaydasındadır. Yalnız uşaqların çəkiləri bir az zəifdir". Xatırlada
1 aprelHəccə gedənlərə ŞAD XƏBƏR
Həcc ziyarətinə getmək üçün sənəd qəbulunun müddəti aprelin ortalarına kimi uzadılıb. xəbər verir ki, bunu APA-nın sorğusuna cavab olaraq Həcc elektron sisteminin rəhbəri Vüsal Cahangiri deyib. Qeyd edək ki, bir nəfər üçün ziyarət paketinin qiyməti 5950 ABŞ dolları təşkil edir. Ziyarət vahid formad
1 aprelBu gənclərə xüsusi təqaüdlər veriləcək - Pul ayrıldı
1 aprelSabah hava necə olacaq?
Aprelin 2-də gözlənilən hava şəraiti açıqlanıb. Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən -a verilən məlumata əsasən, Bakıda və Abşeron yarımadasında hava şəraitinin dəyişkən buludlu olacağı, əsasən yağmursuz keçəcəyi gözlənilir. Gecə və səhər bəzi yerlərdə zəif duman olacaq. Mülayim cənub-şərq küləyi əsəcək