Bu gənclərə xüsusi təqaüdlər veriləcək - Pul ayrıldı
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev gənc istedadlara xüsusi təqaüdlərin verilməsi haqqında Sərəncam imzalayıb. -ın məlumatına görə, adları "Qızıl kitab"a yazılmış gənc istedadlara xüsusi təqaüdlərin verilməsi məqsədilə Azərbaycan Respublikasının 2025-ci il dövlət büdcəsində nəzərdə tutulmu
Gənc Qazilər Birliyinin sədri Hacı Vəliyev həbs olundu - YENİLƏNİB
Gənc Qazilər Birliyinin sədri Hacı Vəliyev barəsində qətimkan tədbirinin seçilməsi ilə bağlı məhkəməyə təqdimat daxil olub. -ın xəbərinə görə, bu gün Xətai rayon Məhkəməsində hakim Sülhanə Hacıyevanın sədrliyi ilə keçirilən prosesdə istintaq orqanının verdiyi təqdimat təmin olunub və Hacı Vəliyev barəsind
"Avant Group" rəhbəri Əli Hüseynovun tapşırığı ilə ağaclar kəsildi-Baş Prokurorluq araşıdırma aparacaq
Yasamal rayonu, Şərifzadə küçəsi, köhnə "Azon Zavod"un ərazisində ağacların kəsilməsi ilə bağlı Dövlət Ekoloji Təhlükəsizlik Xidmətinə daxil olan şikayət araşdırılıb. xəbər verir ki, araşdırma zamanı ağacların sözügedən ərazidə tikinti işləri aparan "Avant Group" MTK tərəfindən kəsildiy
Bu şəxslərin təhsilhaqqını dövlət ödəyəcək
İşğaldan azad olunmuş ərazilərdə ödənişli əsaslarla təhsil alan şəxslərlə bağlı qanunvericiliyə dəyişiklik olunur. xəbər verir ki, bu, Milli Məclisin bu gün keçirilən iclasında müzakirəyə çıxarılan "Təhsil haqqında" və "Peşə təhsili haqqında" qanunlarında dəyişiklik edilməsi barəd
Sabahdan bəzi rayonlara sulu qar yağacaq, çaylardan sel keçəcək - XƏBƏRDARLIQ
Azərbaycanın rayonlarında aprelin 2-si gündüz dağlıq ərazilərdən başlayaraq 4-ü gündüzədək hava şəraitinin fasilələrlə yağıntılı olacağı, şimşək çaxacağı gözlənilir. xəbər verir ki, bu barədə Milli Hidrometeorologiya Xidməti xəbərdarlıq yayıb. Qeyd olunub ki, ayrı-ayrı yerlərdə yağıntıların intensi
Deputatdan sahibsiz heyvanlarla bağlı təklif
"Son bir ildə Gəncə şəhərində 1200-dən çox it dişləmə hadisəsi üzrə təcili tibbi yardım xidmətinə müraciət edilib". xəbər verir ki, bunu Milli Məclisin iclasında deputat Naqif Həmzəyev deyib. Deputat bildirib ki, bu rəqəm sahibsiz heyvanların şəhər və rayonlarımızda yaratdığı təhlükəni açıq-aydı
İrəvan Azərbaycan dilində danışan gəncə nə edə bilər? - AÇIQLAMA
Xəbər verdiyimiz kimi, Azərbaycanda yaşayan və müəllim kimi çalışan Ogün Özdemir bir müddət əvvəl Ermənistanın paytaxtı İrəvana gedib və çıxışı ilə sosial şəbəkələrə müzakirələrə səbəb olub. Ölkə.Az xəbər verir ki, türkiyəli müəllimin hər addımını lentə alıb və İrəvanı "tarixi torpaqlarımız"
Bu il abituryentlər ən çox hansı ixtisaslara üstünlük verəcək? - AÇIQLAMA
Azərbaycanda 2025-ci ilin qəbul imtahanları yaxınlaşdıqca təhsil ictimaiyyəti, abituriyentlər və valideynlər arasında ixtisas seçimi məsələsi daha da aktuallaşır. Artıq illərdir ki, ixtisas seçimi sadəcə şəxsi maraqlara deyil, eyni zamanda əmək bazarının tələblərinə, beynəlxalq trendlərə və gələcəkd
Fotodakı Milli Qəhrəmanı tanıya biləcəksinizmi...
Sosial şəbəkələrdə Milli Qəhrəman Polad Həşimovun uşaqlıq fotosu paylaşılıb. Ölkə.Az xəbər verir ki, fotoda şəxslərdən ortadakının Milli Qəhrəmanın qardaşı İlham Həşimov, soldakının bacısı Kəmalə, sağdakının isə digər bacısı Arzu olduğu bildirilib. Qəhrəman generalımız Polad Həşimov isə bacı-qardaşlarında