Bu şəxslərin təhsilhaqqını dövlət ödəyəcək
İşğaldan azad olunmuş ərazilərdə ödənişli əsaslarla təhsil alan şəxslərlə bağlı qanunvericiliyə dəyişiklik olunur. xəbər verir ki, bu, Milli Məclisin bu gün keçirilən iclasında müzakirəyə çıxarılan "Təhsil haqqında" və "Peşə təhsili haqqında" qanunlarında dəyişiklik edilməsi barəd
Sabahdan bəzi rayonlara sulu qar yağacaq, çaylardan sel keçəcək - XƏBƏRDARLIQ
Azərbaycanın rayonlarında aprelin 2-si gündüz dağlıq ərazilərdən başlayaraq 4-ü gündüzədək hava şəraitinin fasilələrlə yağıntılı olacağı, şimşək çaxacağı gözlənilir. xəbər verir ki, bu barədə Milli Hidrometeorologiya Xidməti xəbərdarlıq yayıb. Qeyd olunub ki, ayrı-ayrı yerlərdə yağıntıların intensi
Deputatdan sahibsiz heyvanlarla bağlı təklif
"Son bir ildə Gəncə şəhərində 1200-dən çox it dişləmə hadisəsi üzrə təcili tibbi yardım xidmətinə müraciət edilib". xəbər verir ki, bunu Milli Məclisin iclasında deputat Naqif Həmzəyev deyib. Deputat bildirib ki, bu rəqəm sahibsiz heyvanların şəhər və rayonlarımızda yaratdığı təhlükəni açıq-aydı
İrəvan Azərbaycan dilində danışan gəncə nə edə bilər? - AÇIQLAMA
Xəbər verdiyimiz kimi, Azərbaycanda yaşayan və müəllim kimi çalışan Ogün Özdemir bir müddət əvvəl Ermənistanın paytaxtı İrəvana gedib və çıxışı ilə sosial şəbəkələrə müzakirələrə səbəb olub. Ölkə.Az xəbər verir ki, türkiyəli müəllimin hər addımını lentə alıb və İrəvanı "tarixi torpaqlarımız"