Dərman içən qadın birdən 9 uşağa hamilə qaldı
Çində hamilə qalma problemi ilə üzləşən Hou adlı ana gözlənilmədən yumurta hüceyrələrini stimullaşdırmaq üçün dərman qəbul etdikdən sonra doqquz uşaq gözlədiyini öyrənib. -ın xarici mediaya istinadən məlumatına görə, Nançan şəhərinin Hou adlı sakini evləndikdən sonra hamilə qalmaq üçün bir il uğursu
24 noyabr 2024Kobaxidze: "Aİ səfiri ritorikasını dəyişməzsə, Gürcüstan tədbirlər görəcək"
"Gürcüstan hakimiyyəti, Avropa İttifaqının Tbilisidəki səfiri Pavel Qerçinski ölkənin daxili işlərinə müdaxiləni dayandırmasa və ritorikasını dəyişməzsə, diplomatik tədbirlər görəcək". -ın TASS-a istinadən məlumatına görə, bunu respublikanın Baş naziri İrakli Kobaxidze brifinqdə bildirib. Onu
1 dekabr 2024Bu ölkədə alkoqoldan ölümlər fəlakətli həddə çatdı
Britaniya hökuməti alkoqoldan ölənlərin sayını "fəlakətli" adlandırıb. -ın xarici mediaya istinadla məlumatına görə, 2023-cü ildə ölkədə 8,2 mindən çox insan alkoqol qəbulu və bununla bağlı səbəblərdən dünyasını dəyişib. Bu, 2019-cu illə müqayisədə 42 faiz çoxdur. "Böyük Britaniyada pandemiy
22 dekabr 2024Səudiyyə Ərəbistanında 7000 illik sirli daş dairələr aşkarlandı
Avstraliya, Britaniya və digər ölkələrdən olan beynəlxalq arxeoloqlar qrupu Səudiyyə Ərəbistanının şimal-qərbində qədim daş dairələr aşkarlayıblar. Mütəxəssislərin fikrincə, bunlar təxminən 700 il yaşı olan daş daxmaların qalıqları ola bilər. -ya istinadən xəbər verir ki, Əl-Ula şəhəri yaxınlığında so
13 iyul 2024ABŞ Ukraynaya yeni hərbi yardım paketi ayırır
ABŞ Ukraynaya 425 milyon dollar dəyərində yeni silah paketi ayırdığını açıqlayıb. xəbər verir ki, bu barədə Pentaqonun Mətbuat Xidməti məlumat yayıb. Sənəddən məlum olduğu kimi, yeni yardım paketinə "NASAMS" zenit-raket kompleksləri üçün döyüş sursatı, "HIMARS" reaktiv atəş sistemləri
3 noyabr 2024İranın Suriyadakı səfirliyinin əməkdaşı öldürülüb
İranın Dəməşqdəki səfirliyinin əməkdaşı Davud Bitərəf öldürülüb. "Azad İran" "Telegram" kanalının məlumatına görə, bu barədə İran Xarici İşlər Nazirliyinin sözçüsü İsmayıl Bəqai məlumat verib. Onun sözlərinə görə, səfirliyin əməkdaşı dekabrın 15-də Suriya paytaxtında avtomobilin
21 dekabr 2024Keniyada kəndə kosmik halqa düşdü
Keniyada buraxılış raketinin bir hissəsi aşkar edilib. -ya istinadən xəbər verir ki, paytaxt Nayrobinin cənub-şərqində yerləşən Makueni kəndinə səmadan diametri təxminən üç metr və kütləsi təxminən 500 kiloqram olan metal halqa düşüb. Məlumata görə, hadisə nəticəsində tələfat olmayıb. Lakin bu hadis
5 yanvarYaponiya ABŞ-nin Avstraliyadakı hərbi təlimlərinə qoşulacaq
Yaponiya hərbçiləri Avstraliyanın şimalındakı Darvində Avstraliya və Amerika əsgərlərinin birgə müntəzəm təlimlərinə qoşulacaq. "Report" xarici KİV-ə istinadən xəbər verir ki, bu barədə Avstraliya müdafiə naziri Riçard Marlz Pentaqon rəhbəri Lloyd Ostin və Yaponiya müdafiə naziri Gen Nakatan