Gürcüstanda torpaq sürüşməsi nəticəsində ölənlərin sayı 19-a çatıb
Gürcüstanda torpaq sürüşməsi nəticəsində ölənlərin sayı 19-a çatıbGürcüstanın kurort şəhəri Şouidə ötən həftə baş verən sürüşmə nəticəsində ölənlərin sayı 19-a çatıb.
Sonxeber.az xəbər verir ki, Şouidə avqustun 3-də baş verən sürüşmə nəticəsində bölgədə başladılan axtarış-xilasetmə işləri davam edir.
Gürcüstan Fövqəladə Hallar Xidmətinin rəhbəri Temur Mqebrişvili bildirib ki, bu gün daha bir qadının cansız cəsədinə çatılıb və həyatını itirənlərin sayı 19-a çatıb.
Mqebrişvili axtarış-xilasetmə işlərinin 24 saat fasiləsiz davam etdiyini bildirib.
15 nəfərdən xəbər alınmayan fəlakət bölgəsində axtarış-xilasetmə qrupları, polis, əsgərlər, xüsusi təlim keçmiş itlər, tikinti texnikası, helikopter və PUA-larla iş aparılır.
Dünyada   Baxılıb: 770   Tarix: 08 avqust 2023
Bill Qeyts: "Dünya yeni pandemiyaya hazır deyil"
Yəməndə fövqəladə vəziyyət elan edildi
Paşinyan Batumidə "yoxa çıxdı"
Bir neçə gün əvvəl Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyan Gürcüstana rəsmi səfər edib. Onun səfəri Batumi şəhərində başa çatıb. Rəsmi məlumata görə, onunla Gürcüstanın baş naziri arasında qeyri-rəsmi görüş olub. Batumiyə səfər Ermənistan cəmiyyətinin əhəmiyyətli bir hissəsi və xüsusən də bəzi Rusiy