Gözəl təbəssüm, diş sağlamlığınız üçün həkim-stomatoloq Dr.Şövkət-i SEÇİN
Hər yaşdan olan insanlar üçün gözəl təbəssüm, diş sağlamlığı və daha yaxşı ağız keyfiyyəti önəmlidir. Breket müalicəsi, diş və ya çənə birləşməsindəki pozğunluqları və dişlərin sıxlığını aradan qaldırmaq üçün tətbiq olunan müalicə üsuludur. Dünya əhalisinin 90%-ə qədəri dişlərinin düz olmamasından şikayətlənir. Hər üç nəfərdən birinə isə müdaxilə tələb edir. Hətta uşaqlarda belə süd dişlərinin əyri çıxması halları müşahidə edilir.
Hər bir pasiyent üçün ən önəmli olan nüans xidmətin keyfiyyəti və gigiyenik standartların qorunmasıdır. Hər kəs diş həkimini seçərkən diqqətli olmalıdır.
Həkim-stomatoloq, Azərbaycan Peşəkar Ortodontlar Cəmiyyətinin üzvü Şövkət Məmmədova ( @dr.shovket ) nazik texnologiyalar və yüksək dəqiqlikli kiçik alətlərlə işləyir. Həkim-stomatoloq Şövkət Məmmədova breket qoymaqla diş cərgəsində olan problemləri aradan qaldırılması üzrə ixtisaslaşmış mütəxəssizdir. Stomatoloq dişlər arasındakı forma, ara pozuntularını diş telləri vasitəsi ilə uğurla bərpa edir.