Eduard Məmmədov 11-ci dəfə Dünya Kubokunun qalibi olub
Eduard Məmmədov 11-ci dəfə Dünya Kubokunun qalibi olubAzərbaycan Respublikası Daxili İşlər Nazirliyinin İdman Cəmiyyətinin İdman-təlim şöbəsinin rəisi, polis polkovnik-leytenantı Eduard Məmmədov 16-19 May Türkiyənin İstanbul şəhərində keçirilən WAKO Versiyası Üzrə Dünya Kubokunda "master class"kateqoriyasında 63 kq çəki dərəcəsində "Light Contact ve Kick Light" versiyasında ümumi 5 döyüş vuruşaraq Finalda Şvesiya idmançısı Ahlvarsson Ola uzerinde qelebe qazanar 2 qızıl medal qazanıb.
Sonxeber.az xəbər verir ki, Eduard Məmmədov bu qələbəsi ilə artıq 11-ci dəfə WAKO versiyası üzre dünya kubokunun qalibi olub.
Eduard Məmmədov qələbə sevincini Sonxeber.az-la bölüşüb.
Daha sonra o, Milli Məclis sədrinin müavini, Azərbaycan Kikboksinq Federasiyasının fəxri prezidenti cənab Adil Əliyev və Azərbaycan Kikboksinq Federasiyasının prezidenti cənab Orxan Əliyevə təşəkkür edib.