Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Ramazan bayramı münasibətilə sosial şəbəkə hesabında paylaşım edib. xəbər verir ki, dövlət başçısının paylaşımında deyilir:. "Əziz bacı və qardaşlarım! Sizə və dünyanın müxtəlif guşələrində yaşayan bütün soydaşlarımıza Ramazan təbriklərimi çatdırır, ailələriniz
Türkiyə Prezidenti İlham Əliyevi Ramazan bayramı münasibətilə təbrik edib
Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan azərbaycanlı həmkarı İlham Əliyevə təbrik məktubu göndərib. "Report" xəbər verir ki, məktubda deyilir:. "Hörmətli Prezident, Əziz Qardaşım. Zati-alinizin Ramazan bayramını səmimi-qəlbdən təbrik edirəm. İslam aləminə və bütün bəşəriyyətə sülh, əmin-amanlı
Türkiyənin vitse-prezidenti Mehriban Əliyevanı təbrik etdi
Türkiyə Respublikasının Vitse-prezidenti Cevdet Yılmaz Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyevaya təbrik məktubu göndərib. AZƏRTAC xəbər verir ki, məktubda deyilir:. "Hörmətli Birinci vitse-prezident,. Zati-alinizin və qardaş Azərbaycan xalqının Ramazan bayramını səmimi-qəlbdə
Mayda neçə gün iş olmayacaq? - TƏQVİM
2025-ci il üçün iş vaxtı norması və istehsalat təqviminə əsasən may ayında xüsusi günlərə görə 2 gün qeyri-iş günü olacaq. -a istinadən xəbər verir ki, məlumatına görə, 9 May Faşizm üzərində Qələbə günü, 28 May isə Müstəqillik Günüdür. Hər iki gün həftəiçi günlərinə təsadüf etdiyindən iş və istirahə
Azərbaycanda Ramazan bayramı qeyd olunur
Bu gün və sabah Azərbaycanda Ramazan bayramı qeyd olunur. -ın məlumatına görə, müqəddəs Ramazan bayramı müsəlmanlar tərəfindən hicri təqviminin ikinci ilindən (624-cü il) qeyd olunmağa başlayıb. Ramazan ayı insanlara Allahı sevməyi öyrədir, onlara öz iradəsini, dözümünü yoxlamaq imkanı verir, insanlar
una baxmayaraq, bu günədək baş verən bütün dəhşətlərin əsasında dayanan və Ermənistan konstitusiyası daxil olmaqla, bir sıra qanunvericilik aktlarında təsbit olunan ərazi iddialarının hələ də qalmaqda davam etməsi regionun sabit gələcəyi üçün ən böyük əngəl və narahatlıq mənbəyidir. Bu baxımdan, Azərbayca