Bakıda klinikada qalmaqal: Fəaliyyəti qadağan edilmiş cərrah pasiyent qəbul edir? (VİDEO)
Bakıda klinikada qalmaqal: Fəaliyyəti qadağan edilmiş cərrah pasiyent qəbul edir? (VİDEO)"MayoMed" klinikasında özünü plastik cərrah kimi təqdim edən Nihad Aslanovun əslində tibb sahəsi üzrə heç bir təhsili yoxdur".
Bu barədə Baku TV-nin qaynar xəttinə daxil olan müraciətdə vətəndaş iddia edib.
Təxminən iki ay əvvəl Analitik Ekspertiza Mərkəzi tərəfindən klinikada yoxlama aparılıb və Nihad Aslanovun işinə son verildiyi iddia olunur. Amma son vaxtlar həmin şəxs yenidən "MayoMed" klinikasında pasiyent qəbul edir.
Həqiqəti aşkara çıxarmaq üçün Baku TV-nin əməkdaşı sözügedən klinikada olub.
Klinikanın əməkdaşı şikayətin həqiqəti əks etdirmədiyini və Nihad Aslanovun klinikada çalışmadığını deyib:
"Nihad bəy artıq 4-5 ay əvvəl klinikadakı işindən ayrılıb. Hazırda Nihad bəy adlı əməkdaşımız yoxdur".
Məsələ ilə bağlı Səhiyyə Nazirliyindən bildirilib ki, plastik cərrahiyyə ixtisası üzrə praktik tibb fəaliyyətinə icazə verilən həkimlərin arasında Nihad Aslanovun adı yoxdur:
"2023-cü ildə "MayoMed" klinikası üzrə planlı yoxlama keçirilib və klinika inzibati məsuliyyətə cəlb edilib, həkimin fəaliyyəti dayandırılıb. Bundan sonra həkimin fəaliyyəti ilə bağlı Səhiyyə Nazirliyi yanında Analitik Ekspertiza Mərkəzinə hər hansı məlumat daxil olmayıb".