Cəlilabad Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı, hörmətli Rafiq Cəlilova ağır itki üz verib.
AZXEBER.COM-un əldə etdiyi məlumata görə, icra başçısının anası Həvva xanım vəfat edib.
Xatırladaq ki, Rafiq Cəlilov 1963-cü il 13 yanvar tarixində anadan olub. 1984-cü ildə Azərbaycan Xalq Təsərrüfatı İnstitutunu iqtisadçı ixtisası üzrə bitirib.
Özəl sektorda, Xəzər Dəniz Gəmiçilik İdarəsində, Azərbaycan Respublikası İqtisadi İnkişaf Nazirliyində, Azərbaycan Respublikası Dövlət Əmlakının İdarə Edilməsi üzrə Dövlət Komitəsində müxtəlif vəzifələrdə çalışıb.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 14 fevral 2006-cı il tarixli Sərəncamı ilə Dövlət Əmlakının İdarə Edilməsi üzrə Dövlət Komitəsinin sədrinin müavini vəzifəsinə təyin edilib.
O, prezidentin növbəti - 10 iyul 2009-cu il tarixli Sərəncamı ilə isə Əmlak Məsələləri Dövlət Komitəsinin sədrinin müavini vəzifəsinə təyin edilib.
R. Cəlilov Prezident İlham Əliyevin 13 may 2020-ci ildə imzaladığı Sərəncama əsasən İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinin rəisinin müavini vəzifəsinə təyin edilib və bu günə qədər də bu vəzifəni icra edib.
14 sentyabr 2021-ci ildə Prezident İlham Əliyevin imzaladığı sərəncamla Cəlilabad Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı təyin edilib.
Ailəlidir, 3 övladı var.