Məzuniyyət hüququ 46 təqvim günü olan xüsusi xidmətli işçilərin siyahısında dəyişiklik edilib. Bu, Prezident İlham Əliyevin təsdiqlədiyi Əmək Məcəlləsində dəyişiklik edilməsi barədə Qanunda öz əksini tapıb. Qanuna əsasən, aşağıdakı işçilərə 46 təqvim günündən az olmayaraq məzuniyyət veriləcək:. * Azərbayca
"Assist Finance" dövriyyə itkisi ilə üzləşib - 1 milyard manatdan çox azalma
"Assist Finance İnvestisiya Şirkəti" ASC dövriyyə itkisi ilə üzləşib. xəbər verir ki, şirkətin 2025-ci ilin yanvar-dekabr aylarında daxili birjada dövriyyəsi 1,604 əqd üzrə 4 mlrd. 328 mln. 818 min 066 manat manat təşkil edib. Bu isə 2024-cü ilin eyni dövrünə nisbətən 29,18% və ya 1 mlrd. 78
Orta aylıq əməkhaqqı 1 100 manatı ötdü
2025-ci ilin ilkin məlumatlarına əsasən, ölkə iqtisadiyyatında muzdla çalışan işçilərin orta aylıq nominal əməkhaqqı əvvəlki ilə nisbətən 9,3 faiz artaraq 1102,9 manat təşkil edib. Bu barədə -a Dövlət Statistika Komitəsinə istinadən xəbər verir. Məlumata görə, iqtisadiyyatın mədənçıxarma sənayesi, maliyy
Azərbaycan Belarusa mandarin ixracını bərpa edib
Ötən ilin yanvar-noyabr aylarında Azərbaycan 936 min ABŞ dolları dəyərində 2 min 67 ton mandarin ixrac edib. "Report"un Dövlət Statistika Komitəsinin məlumatları əsasında apardığı hesablamalarına əsasən, bu, 2024-cü ilin eyni dövrünün göstəricisindən dəyər ifadəsində 34 %, kəmiyyət olaraq
Restoranlarda servis haqqı ləğv edilə bilərmi? - Ekspert mümkün nəticələrdən danışdı
Son dövrlərdə restoranlarda servis haqqının ləğv edilməsi bir sıra ölkələrdə geniş tətbiq olunur. Qardaş ölkə Türkiyədə də bu addım atılmış və müştərilər arasında müsbət rəylər alıb. Azərbaycanda isə bu təşəbbüsün yaxın gələcəkdə həyata keçirilib-keçirilməyəcəyi barədə maraq artmaqdadır. Başqa ölkələrdə
İrandan Azərbaycana gətirilən malların qiyməti bahalaşacaq? - AÇIQLAMA
Hazırda İranda baş verən proseslər həm daxili sabitlik, həm də region ölkələri ilə münasibətlər baxımından diqqətlə izlənilir. Ölkə daxilində siyasi, iqtisadi və sosial gərginliyin artması, beynəlxalq müstəvidə isə sanksiyalar, diplomatik təzyiqlər və regional təhlükəsizlik məsələləri İranın ümumi vəziyyətin