Plastik-cərrah Ülviyyə Ağazadənin növbəti QURBANI: Bədən şəkilləndirmə edən xanımı az qala öldürürdü - FOTO
"Reportyor.info"-ya müraciət edən vətəndaş N.Baxşəliyeva (Ad və soyadları şərti verilib – red.) bildirir ki, estetik bədən şəkilləndirmə əməliyyat etdirmək üçün "Azer Türk Med" kilnikasında plastik-cərrah həkimi Ülviyyə Ağazadəyə müraciət edib.
Lakin əməliyyat zamanı vətəndaşın vəziyyəti sözün əsil mənasında dözülməz həddə çatır.
Fotolardan aydın olur ki, əməliyyat edən şəxs bəlkə ixtisasca da həkim olmayıb. Vətəndaş N.Baxşəliyeva bildirir ki, əməliyyata getdiyi gün vəziyyəti pisləşib, çox qan itirib və həkimə zəng ediblər ki, gəl xəstəyə bax həkim Ülviyyə xanım həmin vaxt uşaqına ad günü keçirdiyi üçün telefonu söndürmüşdü.
"Gecə saatlarında təziqim aşağa düşdü, böyrəklər süzmürdü, vəziyyətimin ağır olduğunu görüb səhərə kimi başımın üstə baş tibb bacısı nəzarət edirdi, vəziyyətimin ağır olduğu vaxtda nə həkim nədə reamataloq gəlmirdi.
Dəfələrlə analizlərin cavabın istəsək də vermirdilər, yaxınlarım sizi polisə verəcəm təhdidindən sonra analizlərin cavabın ala biliblər, məlum olub mənim yaşamağ ehtimalım çox azdı hətta saatlar qalıb.
Bundan sonra əl-ayağa düşüb təcili yardım çağırıblar, məni Qarayevdə yerləşən "Liv Bona Dea" Hospitalına aparıblar. Ülviyyə həkimdə dedi konfortun üçün ora yaxşıdı.
O hospitalın xəstəlik rəyin görəndən sonra sözün əsil mənasında şoka düşdüm. Sən demə məni bura bütün orqan çatışmamazlığı diaqnozu ilə gətiriblər. Mənə trombosit iynələr vurdular ki, qanım dayansın.
N.Baxşəliyeva məsələ ilə bağlı dərhal Səhiyyə Nazirliyinə şikayət etsə də hələdə bir cavab ala bilməyib. Mən KİV və adiyyəti qurumlardan mənə köməklik göstərmələrin xahış edirəm" deyə N.Baxşəliyeva bildirib.