Kosmetoloq müştərisinin qızıllarını ələ keçirib lombarda qoydu
Abşerondakı gözəllik salonlarından birinin kosmetoloqu müştərisinə qarşı dələduzluq edib.
Sonxeber.az qaynarinfo-ya istinadən xəbər verir ki, kosmetoloq S.E. müştərisinin 9 000 manat dəyərində olan qızıl-zinət əşyalarını ələ keçirib.
O, müştərisini inandırıb ki, qızıl-zinət əşyaları toya getmək üçün lazımdır. Müştərisi sonradan kosmetoloqa zəng edib qızılları geri almaq istəsə də, ona zəng çatmayıb. Qarşı tərəf məcbur qalıb hüquq-mühafizə orqanlarına müraciət edib.
S.E. şübhəli şəxs qismində saxlanılıb. Məlum olub ki, qızıllar 3 300 manat müqabilində lombarda qoyulub. Bundan sonra ona Cinayət Məcəlləsinin 178.2.4-cü maddəsi ilə ittiham elan edilib və barəsində polisin nəzarəti altına vermə qətimkan tədbiri seçilib.
Cinayət işinin məhkəmə istintaqı Abşeron Rayon Məhkəməsində aparılıb. Məhkəmə prosesi zamanı S.E. özünü qismən təqsirli bilib. O iddia edib ki, müştərisi həmin qızılları ona 2 000 ABŞ dollarına satmaq istəyib. Keçmiş həyat yoldaşı da qızılları lombarda girov qoyaraq alınan pulu müştəriyə verməsini tövsiyə edib. S.E. qızıllar lombarda qoyulduqdan sonra alınan pulu keçmiş əri vasitəsi ilə müştərisinə verib. Lakin həm zərərçəkən, həm də S.E.-nin keçmiş əri onu dediklərinin yalan olduğunu bildirib.
Məhkəmənin hökmü ilə S.E. 2 il 8 ay müddətinə azadlığın məhdudlaşdırılması cəzasına məhkum edilib. Onun şübhəli şəxs qismində saxlanıldığı 2 gün azadlığın məhdudlaşdırılması cəzasının iki gününə bərabər tutulmaqla verilən cəzadan çıxılıb və üzərində qəti olaraq 2 il 7 ay 26 gün müddətinə azadlığın məhdudlaşdırılması cəzası saxlanılıb.