Rusiyanın axtarışa verdiyi Hüseyn Həsənovla bağlı YENİ XƏBƏR
Rusiyanın axtarışa verdiyi Hüseyn Həsənovla bağlı YENİ XƏBƏR20 milyon rublun (250 min dollardan çox) yuyulmasında ittiham olunan milyonçu blogger Hüseyn Həsənov Rusiyaya qayıtmağı planlaşdırır.
Lent.az Rusiya mediasına istinadla bildirir ki, bu barədə onun vəkili Dmitri Kozyaykin məlumat yayıb.
Vəkil bildirib ki, məşhur nəhayət ittihamların mahiyyətini aydınlaşdırdıqdan sonra ölkəyə qayıtmaq barədə düşünəcək. "O, burada anadan olub, Rusiya Federasiyasının vətəndaşıdır, başqa ölkələrdə vətəndaşlığı və yaşayış icazəsi yoxdur", - o izah edib.
Moskva şəhər Məhkəməsi daha əvvəl Həsənovun qiyabi həbsini qanuni hesab edib. Ona qarşı Rusiya Cinayət Məcəlləsinin 174-cü maddəsinin 4-cü hissəsi ("Xüsusilə irimiqyaslı pul vəsaitlərinin leqallaşdırılması və yuyulması") ilə cinayət işi açılıb. Blogger axtarılır.
2024-cü ildən Həsənov Rusiyada yaşamır. Bəzi məlumatlara görə, o, Azərbaycanda yaşayır. Ötən ilin yayında Moskva üzrə Federal Vergi Xidməti Rusiya vətəndaşına qarşı iddia qaldırıb. Səbəb isə təxminən 145 min rubl borc olub.