2030-cu ilədək Azərbaycanda mühüm dəyişikliklər olacaq
2030-cu ilədək Azərbaycanda mühüm dəyişikliklər olacaqBaku TV-nin "Aktual gündəm" verilişinin yeni buraxılışı yayımlanıb.
Budəfəki buraxılışda Prezident İlham Əliyevin "Azərbaycan Respublikasının 2027-2030-cu illərdə sosial-iqtisadi inkişaf Strategiyası"nın və "Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad edilmiş ərazilərinə Böyük Qayıdışa dair II Dövlət Proqramı"nın layihələrinin hazırlanması ilə bağlı Sərəncamı ətrafında müzakirələr aparılıb.
Verilişdə Azərbaycanın indiyədək qəbul etdiyi sosial-iqtisadi inkişaf proqramlarının icra vəziyyəti və əldə edilən nəticələr təhlil edilib. Eyni zamanda Böyük Qayıdışa dair I Dövlət Proqramının icrası, işğaldan azad olunmuş ərazilərə qayıdan vətəndaşların maddi, sosial və iqtisadi durumundan bəhs olunub.
Verilişin qonaqları millət vəkili Vüqar Rəhimzadə, iqtisadçı Xalid Kərimli, millət vəkili Vüqar İskəndərov və millət vəkili Aqil Abbasdır.(oxu.az)
Ətraflı videomaterialda: