Bu tətbiq ilə yazılan mesajları HAMI GÖRÜR
Meta Platforms istifadəçiləri şirkətin Meta AI adlı süni zəka çat-botu tətbiqində şəxsi və məxfi məlumatları paylaşmamağa çağırıb.
Lent.az xəbər verir ki, bu xəbərdarlıq, bir çox istifadəçinin şəxsi məlumatları Meta AI-nin ictimai lentində paylaşmasından sonra edilib. Görünür, Meta nəhayət çat-botun ictimai lentində həddindən artıq məlumat paylaşımı problemini həll etmək üçün addımlar atmağa başlayıb. Tərtibatçılar "Post to feed" düyməsinə şəxsi və məxfi məlumatların paylaşılmasından çəkinmək barədə xəbərdarlıq əlavə ediblər. Bu dəyişikliyi ilk olaraq Business Insider jurnalistləri müşahidə ediblər.
Onlar Meta AI tətbiqini internetdəki ən depressiv yerlərdən biri adlandırıblar. Buna səbəb istifadəçilərin, çox güman ki, fərqinə varmadan, böyük həcmdə şəxsi, utandırıcı və bəzən şəxsiyyəti müəyyənləşdirə bilən məlumatları paylaşmalarıdır. Meta AI tətbiqi standart olaraq çat tarixçələrini paylaşmasa da, görünür ki, bir çox istifadəçi botla qarşılıqlı əlaqələrini paylaşmağa qərar verib və bunun mətn və səsli çatları digər istifadəçilər üçün görünən edəcəyini anlamayıb.