KİV: Dövlət Departamentinin işçilərinin əhval-ruhiyyəsi çox işə görə pisləşir
KİV: Dövlət Departamentinin işçilərinin əhval-ruhiyyəsi çox işə görə pisləşirABŞ Dövlət Departamentinin əməkdaşlarının əhval-ruhiyyəsi planlaşdırılmış ixtisarlar və amerikalıların Yaxın Şərqdən təxliyə etmək üçün tələb olunan əlavə iş vaxtı səbəbindən kəskin şəkildə aşağı düşüb.
"Report" xəbər verir ki, bu barədə "The Washington Post" (WP) məlumat yayıb.
Qeyd olunub ki, qurumun əməkdaşlarının əksəriyyəti ABŞ prezidenti Donald Tramp administrasiyasının Dövlət Departamentində kütləvi ixtisarlar aparmaq planlarına görə qıcıqlanır və əsəbiləşir. Nəşr vurğulayıb ki, İsrail və İran arasında qarşılıqlı hücumlar səbəbindən mənəvi baxımdan daha da sarsılan işçilərə Yaxın Şərqi tərk etmək istəyən ABŞ vətəndaşlarına kömək etmək üçün əlavə tələblər olub.
Dövlət katibi Marko Rubio may ayında Konqresə iyulun 1-dək ABŞ-da 2000-ə yaxın agentlik işçisini ixtisar etmək planları barədə məlumat vermişdi.