Sertifikasiyada 60 bal toplayanların tam siyahısı
Sertifikasiyada 60 bal toplayanların tam siyahısı18-25 iyun tarixində keçirilən təhsilverənlərin sertifikatlaşdırma prosesinin test imtahanı mərhələsində ölkənin 18 müxtəlif şəhər və rayonu üzrə 39 imtahan mərkəzində ümumilikdə 22 383 müəllim iştirak edib.
Prosesdə kimya, biologiya, fizika, coğrafiya, informatika fənlərini tədris edən təhsilverənlər, eyni zamanda ibtidai sinif, Azərbaycan dili və ədəbiyyat, riyaziyyat və xarici dil (ingilis dili, rus dili, Azərbaycan dili (rus bölməsi), alman dili, fransız dili və s.) müəllimləri iştirak edib.
7 nəfər müəllimin nəticəsi imtahan qaydalarını pozmaları (imtahan zamanı telefondan istifadə, imtahan suallarının şəkillərinin çəkilməsi və s.) səbəbi ilə ləğv edilib.
Modern.az-ın məlumatına görə, sertifikasiya imtahanında ümumilikdə 17 müəllim maksimum nəticə göstərib. Onlardan 6-sı coğrafiya, 5-i biologiya, 4-ü riyaziyyat, 2-si informatika, 1-i isə ingilis dili müəllimidir.
Sertifikasiyada iştirak edən Azərbaycan dili və ədəbiyyat, həmçinin ibtidai sinif müəllimləri maksimum nəticə göstərməyib.
Sertifikasiyadan 60 bal toplayan müəllimlər aşağıdakılardır:
Gəncə şəhər N.Nərimanov adına 25 nömrəli tam orta məktəbin riyaziyyat müəllimi Fəridə Qurbanova;
Bakının Nizami rayonundakı 1 nömrəli idman liseyinin ingilis dili müəllimi Simuzər Əhmədova;
Abşeron rayonu, Hökməli qəsəbə tam orta məktəbində riyaziyyat müəllimi Fərqanə Quliyeva;
Bakıdakı 103 nömrəli tam orta məktəbdə riyaziyyat müəllimi Gülşən Şahverdiyev;
Masallı şəhər 2 nömrəli tam orta məktəbin coğrafiya müəllimi Azad Mustafayev;
Gəncə şəhər Mir Cəlal Paşayev adına 39 nömrəli tam orta məktəbin biologiya müəllimi Nərgiz Əliyeva;
Şamaxının Kərkənc kəndində çalışan biologiya müəllimi Gülnar Cəfərova;
Göyçay şəhər akademik Ziya Bünyadov adına 3 nömrəli tam orta ümumtəhsil məktəbinin biologiya müəllimi Səidə Salihova;
Beyləqan şəhəri humanitar fənlər təmayüllü liseyin informatika müəllimi Xanım Ələmdarlı;
Bakı şəhərindəki 249 nömrəli tam orta məktəbin coğrafiya müəllimi Aysel Məmmədova;
Şəmkir şəhəri Kimya-biologiya təmayüllü liseyin biologiya müəllimi Samirə Məsimova;
Kəlbəcər rayonu 49 nömrəli tam orta məktəbin informatika müəllimi Alsu Mikayılova;
Şamaxı rayonu Kərkənc kənd tam orta məktəbinin biologiya müəllimi Gülnar Cəfərova;
Bakı şəhəri 282 nömrəli tam orta məktəbin coğrafiya müəllimi Nərmin Fəttahova;
Xaçmaz rayonu Kazım Gəncəliyev adına Manafoba kənd ümumi orta ümumtəhsil məktəbinin coğrafiya müəllimi Arzu Mövlamova;
Ağcabədi şəhər M.Aranlı adına 11 nömrəli tam orta məktəbin coğrafiya müəllimi Gülşən Səlimova;
Cəlilabad şəhəri Şah İsmayıl Xətai adına 4 nömrəli tam orta məktəbin coğrafiya müəllimi Rəvan İmanov.