İki rayonun 25 kəndində qaz olmayacaq - XƏBƏRDARLIQ
İki rayonun 25 kəndində qaz olmayacaq - XƏBƏRDARLIQSabirabad və Hacıqabulun bir sıra ərazilərində qaz təchizatında fasilələr yaranacaq.
Bildirilib ki, "Qarasu Əhali" qaz ölçü qovşağından qidalanan diametri 315 mm-lik ortatəzyiqli "Qarasu-Abdulabad" yeraltı daşıyıcı qaz kəmərinin və üzərindən ayrılan qollarında kipliyin sınağı ilə əlaqədar 03.07.2025-ci il saat 10:00-dan etibarən sınaq işləri başa çatanadək Sabirabad rayonunun 16 kəndində - Quruzma, Qaraqaşlı, Qəzli, Yenikənd, Kovlar, Axısxa, Surra, Qaralı, Balvar, Həsənli, Cavad, Türkədi, Əlicanlı, Yollçubəyli, Narlıq, Zəngənə kəndlərində (ümumi 7255 abonent), Hacıqabul rayonunun 9 kəndində - Abdulabad, Kolanı, Talış, I Meyniman, II Meyniman, Axtaçı-Şirvan, Ağacanlı, Ələtli, Bürvənd kəndlərində (ümumilikdə 2315 abonent) qaz təchizatının daxildən dayandırılması planlaşdırılır.