Azərbaycanda bu ekspertlərə yüksək məbləğdə pul veriləcək - SİYAHI
Azərbaycan Akkreditasiya Mərkəzi (AzAK) uyğunluğun qiymətləndirilməsi sahəsində akkreditasiyanın həyata keçirilməsi məqsədilə yeni texniki ekspertlərlə müqavilələr bağlayıb.
Milli.Az iqtisadiyyat.az-a istinadən xəbər verir ki, bu müqavilələr və Mərkəzlə texniki ekspertlərlə əməkdaşlıq cari il başlayandan indiyədək olan dövrü əhatə edir.
Müqavilələrə əsasən, uyğunluğun qiymətləndirilməsi sahəsində akkreditasiyanın həyata keçirilməsinə cəlb olunan texniki ekspertlərin sayı 35 nəfər müəyyənləşib.
4 texniki ekspertə 1000 manatadək məbləğdə vəsait ödəniləcək:
- Ağayev Samir Cahid oğlu 400 AZN, Heydərova Gülnur İlqar qızı 400 AZN, Hacıbəyov Ramin İlqar oğlu 550 AZN, Hüseynov Süleyman Çingiz oğlu 850 AZN, Məmmədov Əli Məhərrəm oğlu 1.000 AZN
8 texniki ekspertə 2000 manatadək məbləğdə vəsait ödəniləcək:
- Məmmədov Elnur Sahib oğlu 1.650 AZN, Sadıqova Sevinc Eldar qızı 1.250 AZN, Əlizadə Fuad Əhliman oğlu 1.100 AZN, Yusifli Ramil Vilayət oğlu 1.700 AZN, Cəbiyev Sənan Rəhman oğlu 2.000 AZN, Vahabzadə Rəşad Əhməd oğlu 1.400 AZN, Yagız Serdar Sebahattin 1.650 AZN, Cavanşirova Ləman Nazim qızı 1.250 AZN.
6 texniki ekspertə 3000 manatadək məbləğdə vəsait ödəniləcək:
- Əliqəmə Yavər oğlu 2.250 AZN, Qəhrəmanova Lalə Cənnətəli qızı 2.800 AZN, Qəniyev Xanlar İlqar oğlu 2.200 AZN, Bağırova Gültəkin Seymur qızı 2.500 AZN, Kazımov Rəşid Mətin oğlu 2.450 AZN, Rəhimov Nurşən Şirməmməd oğlu 2.400 AZN.
6 texniki ekspertə 4000 manatadək məbləğdə vəsait ödəniləcək:
- Kazımov Fərid Samir oğlu 3.500 AZN, Mürsəliyev Şahalı Xudmani oğlu 3.050 AZN, Şərifli Kamran Mehman oğlu 3.500 AZN, Kazımova Vüsalə Afiq qızı 3.250 AZN, Zeynalova Şəlalə Kərəm qızı 3.950 AZN, Əhmədov Tural Rafiq oğlu 3.800 AZN.
10 texniki ekspertə isə 4000 manatdan yuxarı məbləğdə vəsait ödəniləcək:
- Alışova Şəbnəm Elşən qızı 4.000 AZN, Pənahova Aytəkin Əkbər qızı 4.050 AZN, Mürsaliyeva Ayşə Şükür qızı 4.150 AZN, Hüseynova Əfsanə Ənvər qızı 4.700 AZN, Aslanov Təbriz Mahir oğlu 5.100 AZN, Baxşəliyev Murad Telman oğlu 5.650, Məmmədzadə Kənan Adil oğlu 5.950 AZN, Soltanova Gülşən Qabil qızı 6.150 AZN, Ələsgərov Fəqan 6.250 AZN, Behbudova Fəridə Yusif qızı 6.500 AZN.