İlham Əliyev Donald Trampa təşəkkür etdi
İlham Əliyev Donald Trampa təşəkkür etdiAzərbaycan Prezidenti İlham Əliyev ABŞ Prezidenti Donald Trampa III Şuşa Qlobal Media Forumunda ABŞ-Azərbaycan tərəfdaşlığı və həm qlobal, həm də regionumuzda sülh gündəliyinə sadiqliklə bağlı fikirlərini sosial media platformasında paylaşdığına görə minnətdarlığını bildirib.
Sonxeber.az xəbər verir ki, dövlət başçısı bu barədə "X" hesabında paylaşım edib:
"Prezident Donald Trampa Şuşa Qlobal Media Forumunda açıqladığım ABŞ-Azərbaycan tərəfdaşlığı və həm qlobal, həm də regionumuzda sülh gündəliyinə sadiqliyi ilə bağlı fikirlərimi sosial media platformasında paylaşdığına görə minnətdarlığımı bildirmək istəyirəm.
Mən bir daha Prezident Trampın bütün dünyada, o cümlədən bizim regionda sülh və sabitliyin təşviq edilməsi üzrə baxışını və səylərini dəstəklədiyimizi vurğulamaq istəyirəm. Biz, həmçinin ailə ənənələrinin əhəmiyyəti kimi ümumi dəyərləri bölüşürük və onun prezidentliyi dövründə ABŞ-Azərbaycan münasibətlərinin yeni səviyyəyə qalxacağına ümid edirik.
Biz ona bu məqsədə doğru bütün səylərində uğurlar arzulayırıq".