Məktəbəqədər təhsil müəssisələrində müdir vəzifəsi üzrə 340 yer boşdur
Məktəbəqədər təhsil müəssisələrində müdir vəzifəsi üzrə 340 yer boşdur"Məktəbəqədər təhsil müəssisələrinə müdir vəzifəsinə keçirilən üçüncü müsabiqənin nəticələri yaxın günlərdə elan olunacaq".
Oxu.Az xəbər verir ki, bunu Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil üzrə Dövlət Agentliyində keçirilən brifinqdə Məktəbəqədər təhsilin təşkili şöbəsinin müdiri İlahə Rəsulova deyib.
O qeyd edib ki, indiyə qədər iki dəfə məktəbəqədər təhsil müəssisələrinin müdiri vəzifəsi üzrə müsabiqə keçirilib və nəticədə 81 nəfər uğur qazanıb:
"Üçüncü müsabiqənin müsahibə mərhələsi artıq başa çatıb və yaxın günlərdə nəticələrin açıqlanması gözlənilir. Hazırda müdir vəzifəsi üzrə 340 yer vakantdır. Yeni təyin olunan müdirlər üçün ikigünlük adaptasiya proqramı təşkil edilir. Proqram çərçivəsində liderlik, sənədlərlə iş, məzmun, kommunikasiya və digər mühüm sahələr üzrə seminarlar keçirilir".