"WhatsApp"da yeni funksiya - Fotonun keyfiyyəti yaxşılaşacaq
"WhatsApp"da yeni funksiya - Fotonun keyfiyyəti yaxşılaşacaqPopulyar mesajlaşma proqramı "WhatsApp", Android beta versiyasında sınaqdan keçirməyə başladığı yeni "gecə rejimi" funksiyası ilə tətbiqdaxili kamerasının az işıqda performansını yaxşılaşdırmağı hədəfləyir.
Lent.az xəbər verir ki, "WABetaInfo" tərəfindən kəşf edilən yeni "gecə rejimi" funksiyası istifadəçilərə az işıqlı mühitlərdə daha aydın və parlaq fotolar çəkməyə imkan verəcək.
Android-in beta versiyasında (2.25.22.2) ortaya çıxan bu funksiya kamera interfeysinə əlavə olunan "ay" işarəsi ilə aktivləşdirilir.
Belə ki, gecə rejimi ekspozisiyanı tənzimləyərək və səs-küyü azaldaraq, xarici işıq mənbəyi olmadan kölgələrdə detalları daha yaxşı çəkir.
Bu funksiya hazırda məhdud sayda beta istifadəçiləri üçün əlçatandır və yaxın həftələrdə daha geniş auditoriyaya çatacağı gözlənilir.