ABŞ Energetika Nazirliyi nüvə silahı arsenalını modernləşdirməyə çağırır
ABŞ-nin energetika naziri Kris Rayt hesab edir ki, Vaşinqton nüvə silahı arsenalını modernləşdirməlidir. "Report" xəbər verir ki, o, bu fikri "Fox News" telekanalına müsahibəsində bildirib. "ABŞ İkinci Dünya Müharibəsi zamanı Manhetten Layihəsi vasitəsilə inanılmaz nailiyyə
İsrail Ordusu Qəzzanın cənubunda quru əməliyyatlarını genişləndirir
İsrail ordusu son saatlarda Qəzza zolağının cənubundakı təhlükəsizlik zonasını genişləndirmək üçün Rəfahın Əl-Cenin bölgəsində quru əməliyyatına başlayıb. TASS-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə İsrail Müdafiə Qüvvələrinin (SAXAL) "Telegram" kanalında məlumat verilib. Qeyd olunur ki, əməliyya
"Mavi bölgələr"də yaşayan insanlar həqiqətən daha uzunömürlüdür?
İllərdir "mavi bölgələr" adlanan ərazilər burada yaşayan insanların daha uzun və sağlam ömür sürdüyünə dair xəbərlər və araşdırmalarla diqqət mərkəzindədir. Okinava (Yaponiya), İkariya (Yunanıstan), Olyastra (Sardiniya) və Nikoya (Kosta Rika) kimi bölgələrin sakinləri təbii hərəkətə əsaslana